Del në shitje Lamborghini i Keke Rosberg (Foto) – Lajmi.net
Del në shitje Lamborghini i Keke Rosberg (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 21:58, 22 December 2017
Të gjithë admiruesve e Lamborghini-t, ka dalë në shitje një nga makinat më emblematike të kësaj marke.

Bëhet fjalë për një version 5000 Quattrovalvole, pronari i parë i të cilit ka qenë Keke Rosberg, babai i Nico Rosberg dhe kampion i Formulës 1 në vitin 1982.

Makina sportive ka një motor V12 prej 5.2 litrash dhe 48 valvula, që e lejon të arrijë një shpejtësi deri në 292 km/h. Nga 0 deri në 100 km/h shkon për 4.8 sekonda.

Çmimi? Plot 920 000 euro.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO