De Gea fiton Dorëzën e Artë në Premierligë – Lajmi.net
De Gea fiton Dorëzën e Artë në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:42, 10 May 2018
David De Gea ka fituar Dorëzën e Artë në Premierligë.

Portieri spanjoll ka arritur të mbajë të paprekur për të 18-të herë portën këtë sezon në barazimin 0-0 në udhëtim te West Ham United.

Askush më shumë se De Gea, nuk ka arritur të mbajë portën e paprekur këtë sezon.

Ky numër mund të rritet në xhiron e fundit, ku United pret në shtëpi Watfordin.

Kujtojmë se çmimin ‘Dorëza e Artë’ De Gea arrin ta fitojë për të parën herë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO