De Biasi: Besart Berisha sakrifikoi për Kosovën, duke ardhur nga Australia – Lajmi.net
De Biasi: Besart Berisha sakrifikoi për Kosovën, duke ardhur nga Australia
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 23:11, 29 March 2017
Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë në futboll, Gianni De Biasi sonte ka folur edhe për Besart Berishën, yllin e Kosovës.

Ai ka treguar se Berisha nuk kishte vazhduar me Shqipërinë për shkak të largësisë, sepse luan në Australi.

“Nuk erdhi të luaj për Shqipërinë, sepse i binte udhëtim dy ditë dhe sapo merrte veten me ekipin kombëtar, ju deshte të kthehej ne Australi. Mirëpo, për Kosovën, vendin e tij, vendosi të sakrifikonte gjithë atë rrugë dhe mundim”, ka thënë De Biasi. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Besart Berisha, De Biasi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion