Dardan Gashi 10 mijë euro për “shëtitje” me autobus – Lajmi.net
Dardan Gashi 10 mijë euro për “shëtitje” me autobus
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 17:39, 9 November 2017
Ministria e Diasporës, e cila udhëhiqet nga Dardan Gashi duket se i ka shumë në qejf ekskursionet jashtë vendit dhe se për realizimin e tyre shpenzon goxha para.

Kjo ministri ka shpallur tender në vlerë prej 10 mijë eurosh për shërbime transporti me autobus, minibus dhe kombi-bus në territorin e Kosovës, Shqipërisë dhe Kroacisë.

“Shërbime transporti”, në sasi të përafërt si vijon : ne territorin e Kosovës 1970 km rrugë, ndërsa jashtë Kosovës konkretisht në Shqipëri 4500 km dhe Kroaci të jenë e mundur të jenë në 1832 km rrugë”.

Kështu thuhet në njoftimin për kontratë që ka publikuar kjo ministri në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik. Në njoftimin e publikuar në KRPP, thuhet se afati i fundit për pranim të tenderëve është më 16 nëntor 2017, shkruan Gazeta Fjala.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO