Dalin nominimet për ‘Golden Globes’, këta janë filmat dhe seritë më të mira të vitit – Lajmi.net
Dalin nominimet për ‘Golden Globes’, këta janë filmat dhe seritë më të mira të vitit
Autori: Lajmi.net CinemaEntertainmentKulturë/Arte 15:50, 12 December 2016
img_5074
img_5074
'La La Land' është filmi që pritet të dominojë këtë sezonë të ndarjes së çmimeve për filmin më të mirë, e kjo ka filluar të dëshmohet me kryesimin në nominimet për Globin e Artë, që sapo janë shpallur.

Filmi me protagonistë Emma Stone dhe Ryan Gosling ka marrë gjithsej shtatë nominime, duke përfshirë edhe atë për filmin më të mirë dhe aktorët më të mirë, shkruan lajmi.net.

Ceremonia e ‘Golden Globes’ do të udhëhiqet nga Jimmy Fallon dhe do të mbahet më ./lajmi.net

Kjo është lista e plotë e nominimeve:

Filmi më i mirë – Dramë
Hacksaw Ridge
Hell Or High Water
Lion
Manchester By The Sea
Moonlight

Filmi më i mirë – Muzikal/Komedi
20th Century Women
Deadpool
La La Land
Florence Foster Jenkins
Sing Street

Aktorja më e mirë në Film – Dramë
Amy Adams, Arrival
Jessica Chastain, Miss Sloane
Isabelle Huppert, Elle
Ruth Negga, Loving
Natalie Portman, Jackie

Aktorja më e mirë në Film – Muzikal/Komedi
Emma Stone, La La Land
Annette Bening, 20th Century Women
Lily Collins, Rules Don’t Apply
Meryl Streep, Florence Foster Jenkins
Hailee Steinfeld, The Edge of Seventeen

Aktori më i mirë në Film – Dramë
Casey Affleck, Manchester by the Sea
Joel Edgerton, Loving
Andrew Garfield, Hacksaw Ridge
Viggo Mortensen, Captain Fantastic
Denzel Washington, Fences

Aktori më i mirë në Film – Muzikal/Komedi
Ryan Gosling, La La Land
Ryan Reynolds, Deadpool
Colin Farrell, The Lobster
Hugh Grant, Florence Foster Jenkins
Jonah Hill, War Dogs

Aktori më i mirë në rol dytësor – Film
Mahershala Ali, Moonlight
Dev Patel, Lion
Jeff Bridges, Hell or High Water
Simon Helberg, Florence Foster Jenkins
Aaron Taylor-Johnson, Nocturnal Animals

Aktorja më e mirë në rol dytësor – Film
Viola Davis, Fences
Naomie Harris, Moonlight
Nicole Kidman, Lion
Octavia Spencer, Hidden Figures
Michelle Williams, Manchester By the Sea

Regjisori më i mirë – Film
Hacksaw Ridge
Hell Or High Water
Lion
Manchester By The Sea
Moonlight

Skenari më i mirë – Film
La La Land
Nocturnal Animals
Moonlight
Manchester By The Sea
Hell Or High Water

Muzika më e mirë në Film
Arrival
Lion
La La Land
Moonlight
Hidden Figures

Filmi më i mirë i animuar
Kubo and the Two Strings
Moana
My Life as a Zucchini
Sing
Zootopia

Kënga më e mirë në Film
“Cant Stop The Feeling,” Trolls – Justin Timberlake, Max Martin, Shellback
“City Of Stars,” La La Land – Justin Hurwitz, Benj Pasek, Justin Paul
“Faith,” Sing – Ryan Tedder, Benny Blanco
”Gold,” Gold
“How Far I’ll Go,” Moana – Lin-Manuel Miranda

Filmi më i mirë i huaj
Divines, France
Elle, France
Neruda, Chile
The Salesman, Iran/France
Toni Erdmann, Germany

Seriali më i mirë – Dramë
The Crown
Game Of Thrones
Stranger Things
This Is Us
Westworld

Seriali më i mirë – Muzikal/Komedi
Atlanta
Veep
Transparent
Black-ish
Mozart in the Jungle

Mini-seria/filmi televiziv më i mirë
American Crime
The Dresser
The Night Manager
The Night Of
The People vs. OJ Simpson

Aktori më i mirë në serial – Dramë
Rami Malek, Mr. Robot
Bob Odenkirk, Better Call Saul

Aktori më i mirë në mini-seri/film televiziv
Riz Ahmed, The Night Of
Bryan Cranston, All the Way
John Turturro, The Night Of
Tom Hiddleston, Night Manager
Courtney B. Vance, People v. O.J. Simpson

Aktorja më e mirë në një mini-seri/film televiziv
Felicity Huffman, American Crime
Riley Keough, The Girlfriend Experience
Sarah Paulson, People v. O.J. Simpson
Charlotte Rampling, London Spy
Kerry Washington, Confirmation

Aktorja më e mirë në rol dytësor – Serial
Olivia Colman, The Night Manager
Lena Headey, Game of Thrones
Chrissy Metz, This Is Us
Mandy Moore, This Is Us
Thandie Newton, Westworld

Mini-seria/filmi televiziv më i mirë
American Crime
The Dresser
The Night Manager
The Night Of
The People vs. OJ Simpson

Aktorja më e mirë në serial – muzikal/komedi
Rachel Bloom, My Crazy Ex-Girlfriend
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Sarah Jessica Parker, Divorce
Issa Rae, Insecure
Gina Rodriguez, Jane the Virgin
Tracy Ellis Ross, Black-ish

Seriali më i mirë Komedi
Atlanta
Blackish
Mozart in the Jungle
Transparent
Veep

Aktori më i mirë në serial – muzikal/komedi
Anthony Anderson, Black-ish
Gael Garcia Bernal, Mozart in the Jungle
Donald Glover, Atlanta
Nick Nolte, Graves
Jeffrey Tambor, Transparent

Aktorja më e mirë në serial Dramë
Caitriona Balfe, Outlander
Claire Foy, The Crown
Keri Russell, Americans
Winona Ryder, Stranger Things
Evan Rachel Wood, Westworld

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO