Conte: Ja edhe sa pikë na duhen për t’u shpallur kampion – Lajmi.net
Conte: Ja edhe sa pikë na duhen për t’u shpallur kampion
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 22:14, 18 March 2017
Antonio Conte ka deklaruar se Chelsea i nevojiten edhe 21 pikë për të fituar titullin e ligës.

Chelsea shënoi fitore të rëndësishme në udhëtim te Stoke City, për të rritur diferencën në 13 pikë ndaj ndjekësve të Tottenhamit dhe Cityt.

“Kjo fitore është e rëndësishme, sinqerisht. Ne kemi luajtur dy ndeshje në udhëtim, West Ham dhe Stoke, dhe për të fituar dy ndeshjet është shumë e rëndësishme në këtë pjesë të sezonit”, ka thënë fillimisht Conte pas ndeshjes.

“Ka edhe 10 ndeshje tjera për tu luajtur. Më pëlqen të mendoj se tani ne kemi nevojë për të marrë 21 pikë dhe të jetë të sigurt për të fituar ligën”.

Ndeshja e radhës e Chelsea në Premierligë, do të jetë kundër Crystal Palace në ‘Stamford Bridge’./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: Antonio Conte, Chelsea

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan