Çokollatën mund ta përgatitni vetë, ja dëshmia (Video) – Lajmi.net
Çokollatën mund ta përgatitni vetë, ja dëshmia (Video)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleReceta 15:29, 14 February 2017
Çokollata është njëra ndër produktet më të preferuara në të gjithë botën, shija e saj është e pakrahasueshme dhe s'mendohet nëse mund të ketë njeri i cili mund ta refuzojë atë përveç për arsye shëndetësore, transmeton lajmi.net

A keni menduar ndonjë herë se, a është shumë e vështirë të përgatitet ajo?

Bazuar në shije, formë aq të bukur dhe në paketimin e saj, mund të mendojmë se vetëm me maqina të fabrikave realizohet e gjithë kjo.

Mirëpo, në videon e mëposhtme mund të shihni se si përgatitet çokollata pa asnjë maqinë por vetëm me anë të duarve të këtyre grave, në  Oaxaca të Meksikos. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Çokollata, Meksiko, Pergatitja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan