Çmimi marramendës i Porsche 911 Turbo (Foto) – Lajmi.net
Çmimi marramendës i Porsche 911 Turbo (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:29, 15 March 2017
Kompania gjermane Gemballa, e ka përpunuar një Porsche 911 Turbo, duke ia ndryshuar pak linjat e jashtme, kuajfuqitë dhe shtuar teknologjitë.

Mirëpo, për të gjitha këto, duhet të paguhen hiq më pak se 389 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, makina me 3.8-litra dhe gjashtë cilindra turbo-dyshe, tashmë ka në total 800 kuajfuqi.

Trupi i makinës është mbuluar me metal nga fibrat e aluminit, që e ka rritur për një centimetër në gjatësi dhe gjerësi.

Ajo që bie në sy më së shumti është ngjyra rozë e mbyllët, kurse enterieri është mbuluar me lëkurë kualitative.

Fjalët kyçe: Porsche

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble