Çka duhet të konsumoni për thonj e flokë të shëndetshëm? – Lajmi.net
Çka duhet të konsumoni për thonj e flokë të shëndetshëm?
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 22:20, 12 July 2017
Thonjtë dhe flokët e shëndetshëm janë në përgjithësi një shenjë e shëndetit të mirë dhe të ushqyerit e mirë.

Eksperimentet e ndryshme kanë treguar se ushqimi i duhur është thelbësor për rritjen e shëndetshme të flokëve dhe thonjes dhe anasjelltas, transmeton Klan Kosova.

Gjenetika dhe shëndeti janë faktorë për mirëqenien e flokëve. Për shembull, nëse jeni vazhdimisht nën stres dhe regjimi juaaj ushqimor është i dobët, lëkura juaj do të fillojë të thahet, flokët t’iu bien si dhe të keni thojnë që thyhen lehtë.

Por çfarë duhet të konsumoni për të pasur thonjë dhe flok të shëndetshëm? Shihni më poshtë një listë të ushqimeve.

Salmon

Arra

Thjerrëza

Spinaq

Patate të ëmbla

Fjalët kyçe: Ushqimet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy