Çka do të ndodhë sot në Kosovë – Lajmi.net
Çka do të ndodhë sot në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 8:13, 11 August 2018
Përkujtohen dëshmorët Halil Sejfijaj, Enver Halilaj, Orhan Halilaj, Arton Hasanaj, Naim Nimanaj, dhe Arben Ahmetaj (Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit”, Gllogjan, ora 10:30)

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e fshatiti Irzniq (Lapidari i Fshatit Irzniq, Ora 11:00)

Promovohet libri “Antologjia e Lirisë” nga autorët Fadil Dervishaj dhe Kushtrim Dacaj (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora 12:00)

Protestë kundër dhunës ndaj grave me moton “Boll Ma” (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 12:00)

Organizohet turniri i hapur i shahut “Qikat e Shahut”  (Termokiss, ora 12:00)

Për nder të Ditës Botërore të Rinisë lëshohet në përdorim ekrani LED (Kopshti i Kryeministrisë, ora 19:00)

Mbahet dita e dytë e manifestimit “Festa e Miqësisë” me Mateus Frroku, Bujar Qamili dhe Vedat Ademin, organizuar nga Komuna e Gjilanit. (Gjilan, ora 20:00)

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO