City i afrohet kreut

Manchester City e ka mposhtur WBA-në 3:1, duke iu afruar kreut të tabelës. Zabaleta, Aguero e Demichelis shënuan nga një gol, për t’ia sjell fitoren Citizens, që shpresojnë ende në titull të kampionit në Premierligë.

21/04/2014 23:56

Manchester City vazhdon të ëndërrojë. Citizens ia dolën ta mposhtin West Bromwich Albinonin me rezultat 3:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së 34-t të Premierligës angleze.

Ekipi i Manuel Pellegrinit dominoi ndaj kundërshtarit dhe fitoi me meritë.

Pablo Zabaleta i kaloi vendësit në avantazh në minutën e tretë, ndërsa Sergio Aguero e shtoi epërsinë në minutën e 10-të.

Ndërkaq, në minutën e 16-të, mysafirët e ngushtuan rezultatin përmes Graham Dorrans.

Por, për t’ia siguruar fitoren ekipit vendës u përkujdes Martin Demichelis, me golin e shënuar në minutën e 36-të.

City ka 74 pikë, gjashtë më pak se lideri Liverpool, por një ndeshje më pak të zhvilluar.