Cili është rrjeti social më i preferuar i amerikanëve? – Lajmi.net
Cili është rrjeti social më i preferuar i amerikanëve?
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:04, 12 October 2017
Kur amerikanët futen në Google, gjëja e parë që hapin është një rrjet social.

Kjo ndodh kudo, në fakt, apo jo? Si te ne, në fund të fundit. E keni pyetur ndonjëherë veten se cili është rrjeti social më i preferuar në SHBA?

Përgjigjja është e pritshme: Facebook ka fituar shumë terren, ajo gjëja me ngjyra blu dhe të bardhë që ju pushton celularët çdo ditë vazhdon të jetë numri 1.

Statistikat vijnë nga AudienceProject, sipas të cilit 53% e amerikanëve hapin më shumë herë Facebook-un. Vendin e dytë e zë WhatsApp (44%), ndjekur nga Youtube (35%) dhe Snapchat (34%). Po Instagram? Epo, nuk është ashtu siç mendoni ju. Ky rrjet social renditet i pesti (33%).

Ja renditja me dhjetë vendet e para në përqindje.

statistikat

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO