Cilat janë ushqimet me zero kalori? – Lajmi.net
Cilat janë ushqimet me zero kalori?
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:15, 26 January 2018
A keni menduar ndonjëherë të hani sa të mundeni dhe të mos shtoni në peshë?

Kjo është e mundur me disa nga ushqimet e listuara më poshtë. Këto ushqime kanë aq pak kalori sa që trupi djegë më shumë kalori duke provuar që ti tretë se sa kaloritë që i kanë.

Sidoqoftë çdo ushqim duhet të konsumohet në masë të caktuar. Shikoni më poshtë një listë të gjërave që nuk kanë kalori.

 

Mollat;

Rrepa e kuqe;

Brokoli;

Karrota;

Lulelakra;

Trangujt;

Hudhra;

Grejfruti;

Bizelet;

Lakra;

Sallata e gjelbër;

Qepa;

Limoni;

Portokalli;

Ananasi;

Mjedrat;

Speci;

Spinaqi;

Dredhëzat;

Domatet;

Shalqiri;

 

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO