Cilat janë skuadrat me sulmin më efikas në ligat kryesore të Evropës? – Lajmi.net
Cilat janë skuadrat me sulmin më efikas në ligat kryesore të Evropës?
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 23:13, 11 February 2018
Manchester City është skuadra me sulmin më të fortë në top pesë ligat kryesore të Evropës.

Liderët e Premierligës që po gëzojnë një formë të jashtëzakonshme këtë sezon, kanë arritur të shënojnë plot 79 gola.

Me 79 gola të shënuara, City është skuadra me sulmin më efikas në top pesë ligat e Evropës.

Pas tyre vjen PSG, që ka arritur të realizojë 76 herë.

Liverpool dhe Juventus kanë shënuar nga 61 gola, ndërsa Barcelona me Monacon nga 60./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Manchester City, Premierligë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels