Cilat janë dobitë e arrave? – Lajmi.net
Cilat janë dobitë e arrave?
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 15:13, 23 July 2017
Walnuts close up isolated on white background
Konsumi i një grushti me arra na jep ndjesinë e ngopjes.

 

Një studim i fundit thotë se arrat përmbajnë sasi të larta të yndyrës që parandalojnë oreksin.

Për ata që hanë aq shumë sa kalon në mbingopje, shoqëruar më pas me probleme të stomakut,me zemrën dhe obezitetin, mbipeshën, përcjell lajmi.net

Studiuesit thonë se ata sulmojnë një hormon që nxit urinë dhe stimulojnë rritjen e hormonit.

Ushqimet e tjera të pasura me këtë lloj hormoni janë edhe peshku në konservë me shumë vaj.

Sipas një profesori në Universitetin e Gjeorgjisë, hormonet e oreksit luajnë një rol të rëndësishëm se si dhe sa hamë në ditë. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Arra, Dobi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3