Çifti me sindromën Down, feston 22 vjetorin e martesës (Foto) – Lajmi.net
Çifti me sindromën Down, feston 22 vjetorin e martesës (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaFunKurioziteteLifestyle 19:52, 20 March 2017
Pas një lidhje prej 18 muaj, çifti vendosën që të martohen. Ata kanë 22 vite martesë të lumtur së bashku, duke e dëshmuar edhe një herë se fuqia e dashurisë nuk njeh kufi.

Maryanne dhe Tommy Pilling, të dy nga SHBA, konsiderohen si çifti i parë me sindromën Down i cili është martuar.

Ata janë kritikuar për këtë vendim që kanë marrë në vitin 1995. Por tani, ata janë më se të lumtur.

Sot, Maryanne i ka 45 vjet, kurse Tommy është 59.

“Dasma ishte dita më e mirë në jetë, isha e shokuar kur Tommy më propozoi dhe nuk mendova dy herë por menjëherë i thashë po,” thotë zonja Maryanne.

Ata asnjëherë nuk grinden. “E dua shumë burrin tim. Ai është shoku im më i mirë, ” shprehet ajo.Image result for caters news agency down syndrome Maryanne and TommyImage result for caters photography down syndromeImage result for caters news agency down syndrome Maryanne and TommyImage result for caters news agency down syndrome Maryanne and Tommy

Fjalët kyçe: çifti me sindromen Down

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3