CIES zbulon çmimin e Hysajt – Lajmi.net
CIES zbulon çmimin e Hysajt
Autori: Lajmi.net Serie ASport 13:01, 9 January 2018
Ky institucion që është një ndër më prestigjozët në rang planetar ka publikuar një listë me 100 lojtarët më të shtrenjtë në planet dhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare renditet në vendin e 60-të.

Elseid Hysaj më i shtrenjtë se Andrea Belotti.

Nuk është një lojë fjalësh, por një vlerësim që mbështetet nga “Observatori i Futbollit Ndërkombëtar” CIES.

Ky institucion që është një ndër më prestigjozët në rang planetar ka publikuar një listë me 100 lojtarët më të shtrenjtë në planet dhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare renditet në vendin e 60-të, pikërisht përpara bomberit të Torinos, që pak muaj më parë konsiderohej si një nga lojtarët më të shtrenjtë.

70.5 milionë Euro vlerësohet nga CIES kartoni i mbrojtësit shkodran, duke lënë pas edhe emra të tjerë me peshë si Ivan Perisic, Nemaja Matic, Marco Asensio apo Milinkovic Savic. Ja 10 lojtarët më të shtrenjtë të futbollit italian.


Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO