Chiellini zbulon kujt ia dedikon fitoren ndaj Tottenhamit – Lajmi.net
Chiellini zbulon kujt ia dedikon fitoren ndaj Tottenhamit
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 7:13, 8 March 2018
Giorgio Chiellini me mesazh të fuqishëm pas fitores ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve.

Giorgio Chiellini e ka dedikuar fitoren e Juventusit ndaj Tottenhamit për futbollistin e ndjerë Italian, Davide Astori.

“Bianconerët” shënuan fitore në udhëtim ndaj “Spurs” me rezultat 2:1 duke u kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Fitoren ia dedikojmë Astorit”, deklaroi Chiellini pas ndeshjes, përcjell “lajmi.net”.

“Nesër do t’i themi ciao për herë të fundit së bashku me ekipin”, u shpreh ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO