Chiellini ‘shokon’ Italinë pas humbjes nga Suedia – Lajmi.net
Chiellini ‘shokon’ Italinë pas humbjes nga Suedia
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 7:18, 14 November 2017
Giorgio Chiellini po ashtu mund të pensionohet nga Kombëtarja italiane.

Giorgio Chiellini ka pranuar se mund të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar.

Kapiteni Gianluigi Buffon, mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli kanë konfirmuar tërheqjen nga Kombëtarja.

Por, atyre mund t’ju bashkoet edhe Chiellini, përcjell “lajmi.net”.

“A do të fillojë një kapitull i ri? Po, por nuk e di nëse nga Chiellini. Sigurt nga Verratti dhe të tjerët nga gjenerata e vitit 1990”, deklaroi Chiellini për “Sky Sport”.

“Jam i bindur se mund të fillojë një kapitull dhe kjo mund të jetë vetëm një pikënisje”, u shpreh ai. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Giorgio Chiellini

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper