Chevrolet zbulon Corvette-n më të shpejtë (Foto) – Lajmi.net
Chevrolet zbulon Corvette-n më të shpejtë (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:59, 15 November 2017
Chevrolet ka zbuluar Corvette-n më të shpejtë ndonjëherë. Bëhet fjalë për Chevrolet Corvette ZR1.

Me një motor V8 dhe 7 marshe, kjo makinë mendohet se do të arrijë rreth 315 km/h.

Corvette ZR1 do të dalë në shitje pranverën e ardhshme, fillimisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Çmimi pritet të jetë rreth 150 000 dollarë.

Fjalët kyçe: Chevrolet, Covertte ZR1

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy