Chelsea rikthehet te fitorja në Premierligë – Lajmi.net
Chelsea rikthehet te fitorja në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:20, 10 March 2018
Chelsea ka ri-gjetur fitoren pas dy humbjeve në Premierligë.

Skuadra kampione e Premierligës, ka mposhtur në shtëpi 2:1 Crystal Palacen në kuadër të xhiros së 30-të në ‘Stamford Bridge’.

Willian në minutën e 25’ kaloi Chelsea në epërsi 1:0.

Shtatë minuta më vonë, Kelly me autogol, dyfishoi epërsinë.

Në pjesën e dytë, u shënua vetëm një gol, dhe atë në minutën e 90’ nga Van Aanholt, që ngushtoi epërsinë në 2:1.

Me këtë fitore, Chelsea numëron 56 pikë dhe renditet në vendin e pestë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO