Chelsea ia bëri një dhuratë speciale Leicesterit shkaku i Kantes (FOTO) – Lajmi.net
Chelsea ia bëri një dhuratë speciale Leicesterit shkaku i Kantes (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 21:49, 19 May 2017
Drejtori teknik i Chelsea, Micheal Emenalo, ka zbuluar se i kanë dërguar një dhuratë Leicesterit, që pranoi t’ua shiste mesfushorin N’Golo Kante verën e kaluar.

Reprezentuesi francez luajti një rol kyç në suksesin e Chelsea këtë edicion, ku u shpallën kampion në Premierligë.

26 vjeçari solli energji të re në mesfushën e Chelsea, dhe për paraqitjet e tij u vlerësua me çmimin lojtari i vitit nga gazetarët.

“Ne ishim me fat. Ne i dërguam lule Leicesterit që pranoi që ne ta kemi Kanten”, ka deklaruar Emenalo për ‘The Evening Standard’./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels