Chelsea e “prek” titullin e Premierligës, e mposht edhe Stoken (VIDEO) – Lajmi.net
Chelsea e “prek” titullin e Premierligës, e mposht edhe Stoken (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 17:53, 18 March 2017
Chelsea ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme në udhëtim te Stoke City.

Chelsea ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme në udhëtim te Stoke City.

Në kuadër të xhiros së 29-të, Chelsea ka mposhtur 1:2 në udhëtim Stoke Cityn.

Willian me një gol të bukur në minutën e 13-të, kaloi Chelsean në epërsi, ndërsa në minutën e 38-të, Walters nga penalltia barazoi në 1:1.

Chelsea tre pikë ia siguroi një gol i mbrojtësit Cahill, i shënuar në minutën e 87-të.

Pas kësaj fitore, Chelsea kryeson me 69 pikë, 13 më shumë se Tottenham dhe City, që kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluara./Lajmi.net/


Gary Cahill Goal HD – Stoke City 1-2 Chelsea… by Video-Sport


Willian Goal HD – Stoke City 0-1 Chelsea- 18… by Aceline-

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: Chelsea, Premierligë, Stoke City

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy