Charli XCX i përgjigjet kritikave për “Girls”: Rita Ora ka pasur përvoja të çuditshme në jetë – Lajmi.net
Charli XCX i përgjigjet kritikave për “Girls”: Rita Ora ka pasur përvoja të çuditshme në jetë
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 12:19, 29 May 2018
U përfol shumë kënga e re “Girls” nga Rita Ora, Charli XCX, Cardi B dhe Bebe Rexha.

Pas kësaj, Rita lëshoi një deklaratë për të kërkuar falje për “Vajzat” dhe mënyrën se si është përceptuar, shkruan Stereogum transmeton lajmi net.

“Më vjen keq se si e kam shprehur veten në këngën time nuk kam pasur qëllim të lëndoj askënd. Unë kurrë nuk do të bëja qëllimisht dëm për njerëzit e tjerë të LGBTQ + ose askënd, “shkroi ajo, duke shpjeguar se kënga “është shkruar për të përfaqësuar të vërtetën time dhe është një tregim i saktë i një përvoje shumë të vërtetë dhe të ndershme në jetën time” dhe se “ajo ka pasur marrëdhënie romantike me gratë dhe burrat gjatë gjithë jetës time. Në vargun e parë të këngës, ajo këndon. Unë nuk jam i njëanshëm, unë jam i hapur / unë jam pesëdhjetë e pesëdhjetë dhe unë ‘ nuk do ta fsheh kurrë. “

Cardi B gjithashtu mori në Twitter për të trajtuar polemikat, me shkrim, “Ne kurrë nuk përpiqemi të shkaktojmë dëm ose të kemi qëllime të këqija me këngën. Unë personalisht kisha përvoja me gra të tjera! Mendova se kënga ishte e mirë dhe më kujtohet përvoja ime” janë fjalët e saj, shkruan lajmi net.

Ajo gjithashtu përforcoi idenë se kënga ishte me rëndësi personale për Ora. “E di nga kur Rita më ftoi të bëhem pjesë e këngës, kjo këngë ishte në lidhje me një përvojë të veçantë që ajo kishte me një grua. Unë e di se Rita kishte marrëdhënie jashtëzakonisht kuptimplote me burrat dhe gratë, “shpjegoi reperja. “Ajo me të vërtetë ka të drejtë të tregojë historinë e saj, sepse nuk e bën atë nga pikëpamja shfrytëzuese: ajo ka qenë me gratë dhe kishte marrëdhënie me gratë. Ka marrëdhënie me burra gjithashtu. Unë nuk e kuptoj pse historia e saj është më pak e vlefshme se çdokush tjetër … Rita nuk e kishte konfirmuar kurrë seksualitetin e saj.”

Charli vazhdoi: “E kam njohur Ritën për një kohë shumë të gjatë në këtë udhëtim të veçantë dhe në këtë histori të veçantë në jetën e saj. Unë kurrë nuk do të doja të merrja hapësirën e askujt në muzikën pop, por Rita është dikush që kam njohur për një kohë shumë të gjatë, i cili ka pasur përvoja të çuditshme dhe [ndjeva] se ndoshta kjo është një hapësirë e sigurt për mua që të jem në këtë rekord. Unë kërkoj falje për çdo person që e kam ofenduar nga kjo.”

Kujtojmë që kënga “Girls” numëron mbi 15 milion klikime në kanalin zyrtar Youtube. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO