Çfarë vitaminash përmban karrota? – Lajmi.net
Çfarë vitaminash përmban karrota?
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 13:44, 9 June 2018
Karotat janë të pasura me beta karotën, vitamina A,B,C,K dhe E.

Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për t’u mbushur plot energji, pikërisht me konsumimin e tyre.

Ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa minuta për ta bërë.

Përbërësit

2 karota

1 nektarinë

2 feta pjepër (ngjyrë portokalli)

1 kivi

3 lugë kos

Përgatitja

Në fillim lajmë karotat mirë dhe i ziejmë. Nga ana tjetër qërojmë dhe presim në feta të holla pjeprin, kivin dhe nektarinat. Në një blender shtojmë karotat e prerë kubikë, frutat dhe kosin. I përziejmë mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Smoothie juaj është gati!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO