Çfarë thotë gjatësia e gishtit të unazës te femrat – Lajmi.net
Çfarë thotë gjatësia e gishtit të unazës te femrat
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:47, 18 May 2017
Të gjithë bëhemi paksa të çuditshëm dhe të interesuar kur bëhet fjalë për atë se çfarë thotë gjatësia e gishtit të unazës për personalitetin tonë.

Rezulton se ekzistojnë tre “tipa” kryesorë të gishtit të unazës, të cilët zbulojnë se cilat janë tiparet dhe karakteristikat e personalitetit tonë.

Më poshtë po ju tregojmë se si ta bëni këtë dhe të shihni cili është personaliteti juaj.

Shikoni gishtin tuaj të unazës dhe krahasoni me gishtin tregues – a janë me gjatësi të njëjtë apo njëri është pak më i gjatë se tjetri?

Tani, duke u bazuar në fotografinë e mësipërme shikoni ku bëni pjesë ju, në A, B apo C. A e gjetët ku bëni pjesë? Ja se çfarë nënkuptojnë këto:

A – Nëse gishti juaj i unazës është më i gjatë se gishti juaj tregues ju jeni…

Papërmbajtësisht simpatike ndaj gjithë atyre që të rrethojnë. Askush nuk ju thotë “jo” juve, por ju jeni me gjithë kuptimin e fjalës, një princeshë. Ju keni një privilegj.

B – Nëse gishti juaj i unazës është më i shkurt se gishti juaj tregues ju jeni…

E mirë, e sigurt dhe super efikase. Ju jeni një person shumë serioz dhe keni qëllime serioze të jetës.

C – Nëse gishti juaj i unazës është me gjatësi të njëjtë sikurse gishti juaj tregues ju jeni…

Paqësore, i merr gjërat shtruar dhe jeni shumë “Nënë Toka”, e mishëruar. Nuk jeni një shtypëse e as personi që krijon konflikte./TetovaSot/

Fjalët kyçe: Gishti, Unaza

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper