Çfarë ka brenda një turbine të erës? (Video) – Lajmi.net
Çfarë ka brenda një turbine të erës? (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 9:43, 24 July 2017
Turbinat e zakonshme vijnë në forma dhe dizajne të ndryshme.

Gjithashtu, gjeneratorët e turbinave të erës ndryshojnë në mes vete përmes klasës së shërbimit, shkruan lajmi.net

Ata përbëhen nga kompentët kryesorë, të cilët dallojnë për nga modeli si dhe shkalla e madhësisë.

Çfarë bën secili dhe cilat janë dallimet mes tyre, shikoni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: turbinë e erës

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy