Çfarë ishte fenomeni i ‘trëndafilit gjigand’ që u shfaq mbi Angli (Foto) – Lajmi.net
Çfarë ishte fenomeni i ‘trëndafilit gjigand’ që u shfaq mbi Angli (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 23:06, 8 August 2017
Një ylber i rralë me ngjyrë trëndafili është pikasur në perëndim të Anglisë të hënën në mbrëmje.

Fenomeni që u pa në Bristol, Taunton dhe Yate, u përshkrua si një iluzion optik prej ekspertëve, njoftn BBC.

Njerëzit që e fotografuan e përshkruan pamjen si “mahnitëse” dhe “shumë të bukur”.

Prezantuesi i motit në BBC, Simon King, tha se, nuk kishte një emër specifik për fenomenin, pasi ai ishte shkaktuar prej një ylberi të natyrshëm dhe një muzgu të kuq që po binte në të njëjtën kohë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Angli, dielli, Trendafili

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan