Çfarë duhet të vishni në një intervistë pune gjatë stinës së verës? – Lajmi.net
Çfarë duhet të vishni në një intervistë pune gjatë stinës së verës?
Autori: Lajmi.net Lifestyle 19:46, 18 August 2016
Çdo herë para një interviste pune jemi në siklet për shumë arsye.

Krahas përgatitjeve për të pasur një paraqitje të shkëlqyer gjatë intervistës, një rol të rëndësishëm zë edhe veshja që përzgjedhim për atë ditë.

Thjesht është kontakti i parë dhe përshtypjet e para që kolegët e ardhshëm mund ta kenë për ty.  Andaj sipas pozitës që aplikoni duhet ta përshtatni edhe veshjen.

Është e rëndësishme ta mbani mend se duhet t’i shmangni zakonisht veshjet që ekspozojnë pjesët trupore dhe duhet të tregoni seriozitet.

Për t’ju ndihmuar në këtë drejtim, “Tentenja.com” në vijim i prezanton tri veshje ideale në të cilat mund të bazoheni nëse keni intervistë punë gjatë kësaj vere.

 

Kombinimi i rrobave për intervistë të nivelit ekzekutiv

3-133

Kombinimi i rrobave për interviste pune në një koorporatë

 

2-163

Kombinimi i rrobave për intervistë për punë kreative

1-242

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO