Çfarë duhet të dini për gjoksin e një femre – Lajmi.net
Çfarë duhet të dini për gjoksin e një femre
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 9:49, 1 November 2017
Pse thuajse të gjithë meshkujt janë të çmendur pas simbolit të feminitetit? “Në nënndërgjegjen e meshkujve, gjoksi, sa më i bollshëm dhe simetrik të jetë, aq më shumë simbolizon pjellorinë dhe shëndetin e mirë,” thotë eksperti i seksit, Arne Hoffman.

Por ai mendon se meshkujt duhet të kenë parasysh disa gjëra për gjoksin e femrave.

Fillimisht duhet të dinë se qendra erogjene janë thithkat e femrës.

-Ndjeshmëria e gjoksit ndryshon nga një femër tek tjetra.

-Ndjeshmëria e gjoksit varet edhe nga periudha e ciklit të femrës. Gjatë periodave, gjoksi bëhet më i ndjeshëm dhe reagon me dhimbje.

-Çdo grua ka një gjoks të ndryshëm, pavarësisht se nuk e dallojmë me sy.

-Format e gjoksit varen kryesisht nga faktorë gjenetikë.

-Thithkat mund të forcohen gjatë aktit seksual, por kjo nuk ndodh vazhdimisht.

-Operacionet e gjoksit janë më të përhapurit ndër operacionet plastike.

-Një studim tregon se gratë që kanë bërë gjoksin, kanë 73 përqind më shumë mundësi që të vrasin veten. Kjo vjen edhe për shkak të vetëvlerësimit të ulët që kanë për veten.

-Kanceri i gjirit është më i përhapuri nga llojet e kancerëve tek femrat.

-A duhet të kafshojmë gjoksin? Ekspertët rekomandojnë vetëm kafshime të lehta, jo në zonën e thithkave.

-Ekziston edhe seksi i gjoksit, kur organi mashkullor fërkohet mes gjinjve. Ka femra që thonë se u pëlqen shumë, por mos e provoni pa e pyetur partneren nëse i pëlqen. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO