Ç’është kjo krijesë misterioze? (FOTO) – Lajmi.net
Ç’është kjo krijesë misterioze? (FOTO)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:30, 13 September 2017
Uragani Harvey nuk i zhvendosi vetëm njerëzit, por edhe krijesat e detit.

Javën e kaluar, një person në Twitter ka kërkuar ndihmë për ta identifikuar një krijesë misterioze që gjeti në një plazh të Texas-it pas uraganit Harvey, transmeton Klan Kosova.

Kafsha e vdekur duket e pa fytyrë, me dhëmbë të mprehtë dhe trupin në formë cilindri.

Biologët të cilët i janë përgjigjur parashtruesit të pyetjes thanë se ky përbindësh i detit ishte një lloj ngjale, por e kishin të vështirë ta përcaktonin llojin.

Përgjigjja më e popullarizuar ishte se kjo krijesë duhet të jetë një ngjalë-gjarpër, e cila njihet se jeton nëpër ujërat e Meksikës.

Fjalët kyçe: krijese, Uragani

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush