Certifikohen rezultatet: PDK fituese, AKR prapë nuk kalon – Lajmi.net
Certifikohen rezultatet: PDK fituese, AKR prapë nuk kalon
Autori: Lajmi.net Lajme 19:00, 4 July 2014
KQZ
KQZ

KQZ ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit. 

Pas gati një muaj, sot është bërë edhe certifikimi i rezultateve përfundimtare i zgjedhjeve të 8 qershorit. Meqenëse njëzëri këto rezultate u aprovuan, Valdete Daka, kryetarja e KQZ-zë ka certifikuar zgjedhjet.

Nga votimi i 179 923 votuesve, 37 ulëse i ka siguruar koalicioni parazgjedhorë PDK, PD, LB, PSHDK dhe Partia Konservatore. LDK –ja ka arritur të marrë 30 ulëse, Lëvizja Vetëvendosje i ka marrë 16, AAK-ja 11, Lista Srpska 9, Nisma 6.

AKR edhe pas certifikimit të zgjedhjeve mbetet jashtë Kuvendit të Kosovës me vetëm 4.67%. 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3