Centenario, ‘perla’ e Lamborghini-t (Foto) – Lajmi.net
Centenario, ‘perla’ e Lamborghini-t (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 13:36, 17 May 2017
Lamborghini ka bërë një punë mjaft të mirë me modelin e tij të fundit të quajtur Centenario.

Inxhinierët e Lamborghinit kësaj super veture i kanë montuar motorin V12 me aspirim natyral, i cili prodhon 760 kuaj-fuqi.

Centenario shkon nga 0 deri në 100 km/h për vetëm 2.8 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 350 km/h

I përbërë komplet nga fibra karboni, Centenario peshon vetëm 1520 kg dhe fuqia për kilogram është 1.97 kg/HP.

Çmimi për këtë veturë luksoze do të jetë 1.75 milion euro./Lajmi.net/

first-lamborghini-centenario-in-asia-pacific-region-1 first-lamborghini-centenario-in-asia-pacific-region-2 first-lamborghini-centenario-in-asia-pacific-region-3 first-lamborghini-centenario-in-asia-pacific-region-4

Fjalët kyçe: centenario, Lamborghini

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown