Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike – Lajmi.net
Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:19, 7 December 2017
Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16 për qind.

Rezultatet e studimit të publikuar nga UBS, transmeton Bloomberg, po ashtu tregon se kah gjysma e dekadës së ardhshme shitja globale e automobilave me rrymë do të jetë rreth 16,5 milionë në vit dhe shumica prej tyre do të kenë shenjën Tesla./Periskopi.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion