Caktohet data e fillimit të La Ligas – Lajmi.net
Caktohet data e fillimit të La Ligas
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 21:34, 13 July 2017
Më 19 dhe 20 gusht, do të fillojë sezoni i ri në La Liga.

Federata e Futbollit të Spanjës, ka zyrtarizuar fillimin e sezonit të ri dhe datën e finales së Kupës së Mbretit.

Në njoftim thuhet se edicioni i ri në La Liga fillon më 19 dhe 20 gusht, ndërsa xhiroja e fundit luhet  më 20 maj të vitit 2018.

Po ashtu është caktuar se finalja e Kupës së Mbretit të zhvillohet më 21 prill./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: La Liga

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy