“Bye bye” Chelsea, Morata zgjedh klubin e ri – Lajmi.net
“Bye bye” Chelsea, Morata zgjedh klubin e ri
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 9:14, 17 April 2018
Alvaro Morata ka kaluar një sezon të vështirë në Chelsea pas transferimit nga Real Madrid.

Alvaro Morata ëndërron rikthimin në Juventus.

Sulmuesi spanjoll ka kaluar një sezon të vështirë në Chelsea pas transferimit nga Real Madrid.

Andaj, ai spekulohet se mund të largohet nga “Blues”, gjatë afatit kalimtar të verës.

“Tuttosport” raporton se Morata preferon rikthimin te ish skuadra e tij, Juventus, përcjell “lajmi.net”.

Por, rikthimi i tij në Torino nuk do të jetë i lehtë për t’u realizuar për shkak të çmimit të lartë që pritet ta kërkojë Chelsea, për shitjen e tij pas përfundimit të këtij sezoni. /Lajmi.net/


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO