Burri me kancer, por gruaja nuk e lë vetëm (Foto) – Lajmi.net
Burri me kancer, por gruaja nuk e lë vetëm (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 20:39, 5 March 2017
Roda dhe Damiani kanë vendosur standardet e dashurisë. Në një kohë kur problemet zënë çdo ditë të jetës sonë, dashuria e tyre është e pakusht.

Damiani ka pasur kancer, mirëpo ata të dy kanë pasur një ceremoni të bukur martesore dhe kanë jetuar çdo ditë me shpresë dhe guxim, transmeton lajmi.net

Roda dhe Damiani kanë qenë miq, por pas diplomimit ata kanë humbur kontaktet me njëri tjetrin, pasi që Roda ka lëvizur në Australi. Të dy kanë jetuar të ndarë për plotë 15 vite, por gjithsesi ata ishin të destinuar të jenë bashkë. Në një moment të papritur Roda pranoi një mesazh nga Damiani në facebook.

‘Ne filluam të flisnim, pas tre ditësh ai erdhi në vendin ku isha unë, një javë më vonë ai u bë i dashuri im’’ tha ajo për Daily Mail Australia. Tre muaj më pas ai i propozoi martesë.

Ata patën një martesë përrallore dhe këtë mund ta kuptoni përmes fotove që kanë zbuluar çifti. /Lajmi.net/

This beautiful couple went to high school together, but lost contact with one another after graduation as Roda relocated to the Gold Coast and lived there for about 15 years.Source:

But fate had something else in mind.

"One week later he was my boyfriend.”“By the time I got out, you should've seen his face,” said Roda, “All white, nervous, sweating bullets.”Roda wasted no time and started planning the wedding as soon as they got off the cruise ship.Ronda recalled, “All the girls were crying, and Damien was just like, “Are you girls alright?”’“I never felt so calm and grounded, there was just a spark,” Roda explained.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO