Burri kalon momentet e fundit të jetës me bashkëshorten, video bën xhiron e botës – Lajmi.net
Burri kalon momentet e fundit të jetës me bashkëshorten, video bën xhiron e botës
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 13:44, 10 May 2017
Një foto e vjetër e çiftit në ditën e martesës tregon dashurinë e thellë mes të dyve. Tani, pas thuajse gjashtë dekadave, një foto tjetër është realizuar, mirëpo këtë herë në shtratin e vdekjes.

Si bashkëshortë, ne shohim dashurinë e tyre ende duke ndriçuar në sy, një dashuri që tejkalon kohën.

Pasi James Burke takoi Lauretën në një party, pak kohë pas luftës së dytë botërore, të dy ndjenë se do të zgjaste dashuria një jetë të tërë. Foto e bërë në ditën e martesës shfaq lumturinë dhe lidhjen e fortë mes vete.

Pas 64 vitesh martesë, James, 87 vjet dhe Laureta, 84, vazhdojnë të jenë po aq të afërt. Ata lëvizën në Arkin, Ohio, kanë 9 fëmijë, 23 nipër e mbesa dhe 5 stërnipër e stërmbesa, transmeton lajmi.net

Pas një kohe, James u diagnostifikua me çrregullim në zemër dhe qëndroi tërë kohën në spital. Në momentet e fundit bashkë, nipi i tyre realizoi foton e tyre bashkë.

Shikoni videon për më shumë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO