Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane – Lajmi.net
Buffon u pensionua, pas tij edhe dy yje të Kombëtares italiane
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 7:07, 14 November 2017
Daniele De Rossi dhe Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar.

Italia po i vuan pasojat për dështimin e kualifikimit në “Kampionatin botëror 2018”.

Kapiteni Gianluigi Buffon ka konfirmuar pensionimin nga futbolli ndërkombëtar.

Kurse, pas tij nga skuadra e “Azzurrëve” janë larguar edhe dy futbollistë të tjerë të mëdhenj.

Mesfushori Daniele De Rossi dhe mbrojtësi Andrea Barzagli po ashtu janë tërhequr nga futbolli ndërkombëtar. /Lajmi.net/


Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble