Buffon nesër e jep lajmin e dhimbshëm – Lajmi.net
Buffon nesër e jep lajmin e dhimbshëm
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 20:49, 14 May 2018
Gianluigi Buffon pritet t’i jap fund karrierës prej një portieri.

Portieri legjendar i Italisë, nesër (e martë) do të mbajë një konferencë për shtyp, për të njoftuar pensionimin nga futbolli.

40 vjeçari që ka fituar shumë tituj në karrierën e tij pritet të përfundojë karrierën edhe ose ende nuk ka pasur një njoftim zyrtar.

Sot është njoftuar se Buffon do të mbajë një konferencë për shtyp të martën në ora 11:30 në në Allianz Stadium, për të dhënë lajmin e lamtumirës.

Buffon është pjesë e Juventusit që nga viti 2001, kur ishte transferuar nga skuadra e Parmës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO