Buffon i zhgënjyer njofton se po e lë Italinë – Lajmi.net
Buffon i zhgënjyer njofton se po e lë Italinë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:07, 13 November 2017
Gianluigi Buffon ka shprehur keqardhjen që Kombëtarja e Italisë ka mbetur jashtë botërorit.

Katër herë kampionët e botës, kanë dështuar të sigurojnë një vend që dërgon në botërorin e Rusisë së vitit 2018.

Italia barazoi 0-0 në ‘San Siro’, ndërsa ndeshjen e parë e kishte humbur 1:0.

“Nuk po më vije keq për mua, por për futbollin italian”, nisi deklaratën Buffon, në sytë e të cilit shihej shumë zhgënjim.

Buffon tutje ka konfirmuar edhe pensionimi nga Kombëtarja, duke thënë se po e lë Italinë me shumë krenari.

“Kemi krenari dhe forcë. Ne e dimë si të kthehemi përsëri siç kemi bërë gjithmonë. Po e lë një Itali që ka çka të tregojë. Përqafime për të gjithë, sidomos për ata që e kam ndarë këtë udhëtim”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO