Buffon fton konferencë për media, ky pritet të jetë lajmi i madh – Lajmi.net
Buffon fton konferencë për media, ky pritet të jetë lajmi i madh
Autori: Lajmi.net Serie ASport 9:48, 15 May 2018
Gianluigi Buffon duket se ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni.

Gianluigi Buffon duket se po kalon ditët e fundit te Juventusi dhe për këtë vijnë konfirmime të rëndësishme nga dita në ditë.

Portieri dhe kapiteni i bardhezinjve duket se ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni, për t’u larguar si kampion i Italisë për të 7-ën herë radhazi.

Juventusi ka njoftuar se të enjten Gigi do të dalë në një konferencë për shtyp në ‘Allianz Stadium’, rreth orës 11:30, por pa dhënë detaje se për çfarë do të flasë, transmeton “SS”.

Gjithsesi, pritshmëritë janë që Buffon të komunikojë zyrtarisht vendimin për t’u tërhequr nga futbolli i luajtur dhe pse jo për të treguar edhe planet për të ardhmen.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO