Buffon dëshiron të takohet me këto katër skuadra në L.K para se të pensionohet – Lajmi.net
Buffon dëshiron të takohet me këto katër skuadra në L.K para se të pensionohet
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 20:44, 25 August 2017
Ky sezon mund të jetë i fundit për Gianluigi Buffonin.

Portieri 39 vjeçar, mund të pensionohet nga futbolli pas kampionit botëror të vitit 2018.

Por para se të pensionohet, legjenda e Juventusit që këtë vit humbi finalen e Ligës së Kampionëve, dëshiron të luaj kundër katër skuadrave të mëdha në këtë garë.

“Duke luajtur në Ligën e Kampionëve, keni mundësinë të luani në disa nga stadiumet më emocionuese në Evropë”, ka deklaruar Buffon.

“Por ku fillon të bëhesh më i vjetër, e kupton se ndoshta disa gjëra nuk do t’i përjetoni përsëri”.

“Andaj dua ta provojë veten sërish në Bernabeu dhe Camp Nou, dua të luaj një tjetër mbrëmje të veçantë në Old Trafford, e dua të përjetoj atmosferën elektrizuese në Celtic Park edhe një herë”, ka shtuar ai, duke kërkuar përballje me Real Madridin, Barcelonën, Manchester Unitedin dhe Celticun./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Gianluigi Buffon

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble