Britania e përkushtuar për të forcuar rendin dhe ligjin në Kosovë – Lajmi.net
Britania e përkushtuar për të forcuar rendin dhe ligjin në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:39, 14 September 2017
.

Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj priti në takim ambasadorin Ruairi O’Connell

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O’Connell.

Në këtë takim ministri e njoftoi ambasadorin britanik për situatën e përgjithshme të sigurisë në Kosovë.

Ministri po ashtu vuri në dukje se është duke shikuar mundësitë e forcimit të agjencive të zbatimit të ligjit brenda MPB-së, në përmirësimin e situatës së përgjithshme, sa i përket zbatimit të ligjit dhe luftimit të krimit të organizuar, korrupsionit, terrorizmit.

Gjithashtu ministri Sefaj falënderoi ambasadorin britanik për përkrahjen e vazhdueshme që ka dhënë Mbretëria e Bashkuar në ndërtimin e kapaciteteve të përgjithshme të institucioneve të Kosovës dhe kërkoi që kjo përkrahje të vazhdojë edhe më tej.

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Ruairi O’Connell, e uroi për detyrën e re ministrin Sefaj dhe ritheksoi angazhimin e Mbretërisë së Bashkuar për të kontribuar edhe më tej në Kosovë, në forcimin e rendit dhe ligjit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO