Breshri shkakton dëme në bujqësi në fshatrat e Rahovecit – Lajmi.net
Breshri shkakton dëme në bujqësi në fshatrat e Rahovecit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:39, 14 June 2018
Një stuhi breshri ka përfshirë sot pasdite fshatrat e komunës së Rahovecit.

Sipas një qytetari, i cili në KALLXO.com ka dërguar fotografi, breshri ka shkaktuar dëme në kulturat bujqësore të fshatrave Xerxë, Sapniq, Fortesë, Celinë etj.

Në fotografitë që i keni më poshtë shihen pjesë të tokës të zbardhura nga sasia e madhe e breshrit.

Këto janë fotot e dërguara nga qytetari.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO