Breshka që “refuzon” të largohet nga Shqipëria – Lajmi.net
Breshka që “refuzon” të largohet nga Shqipëria
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 11:28, 12 July 2018
Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura deklaron se breshka detare e llojit Kareta Kareta, e gjetur dy javë më parë në Kune Vain, u dërgua në Vlorë për mjekim.

Pasi iu dha ndihma mjekësore nga mjeku veteriner dhe u lëshua në det, ajo u kthye përsëri në pikën ku u lëshua. Ekspertët dyshojnë se breshka ka humbur orientimin pasi është e sëmurë. Për këtë arsye janë thërritur mjekë veterinerë të huaj, të specializuar për breshkat detare, transmseton top channel.

Breshka e llojit Kareta Kareta ka gjatësi 69 cm, gjerësi 64 cm, peshë 45 kg dhe është femër.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO