Brenda makinës së re të Putin, quhet Kortezh /FOTO – Lajmi.net
Brenda makinës së re të Putin, quhet Kortezh /FOTO
Autori: Lajmi.net AutoAuto & TekBota 17:27, 12 May 2018
Limuzina më e re presidenciale e Rusisë, Kortezh. u pa për herë të parë në inaugurimin e Presidentit, duke zëvendësuar Mercedesin S-Class të blinduar dhe duke u bërë limuzina e parë ruse që përdoret që nga 1995.
Edhe pse Qendra Shtetërore e Kërkimeve, NAMI, e cila po punon për një “Platformë Modulare të Unifikuar”, e njohur dhe si Kortezh ka publikuar pamje të shumta të limuzinës presidenciale, por pak informacion për ata çfarë ka brenda.
Por së fundmi Russian Car Industry News ka publikuar fotot e para të sedanit të ri të që ka aktualisht presidenti, i quajtur “Aurus Senat”, gjithashtu pjesë e familjes Kortezh.
kor2 kor3 kor4 kor5

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO