Bottas merr ‘pole position’, lë pas Hamiltonin – Lajmi.net
Bottas merr ‘pole position’, lë pas Hamiltonin
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 21:44, 25 November 2017
Edhe pse gjithçka është vendosur në këtë sezon të Formula 1, dy pilotët e Mercedes nuk kanë toleruar aspak as në provat e zyrtare të Çmimit të Madh të Abu Dhabi.

Valtteri Bottas u tregua më i shpejti në këtë prova, duke lënë pas kampionin e botës Lewis Hamilton dhe duke marrë “pole position”-in e katërt.

Hamilton u rendit i dyti, ndërsa Sebastian Vettel menjëherë pas tij.

Në xhiron e fundit, Kimi Raikkonen humbi vendin e katërt, i cili u mor nga Daniel Ricciardo.

Vetëm i gjashti u klasifikua Max Verstappen me Red Bull, ndërsa në “top-10” më të mirët u renditën edhe Hulkenberg (Renault), Perez e Ocon me Force India si dhe Massa me Williams.

Fjalët kyçe: Formula 1

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master