Bota – Lajmi.net

Aktuale

Dyshonin se kishte Ebola, e lënë të vdesë nga mbidoza

Një trafikant droge nga Nigeria, u la të vdiste në aeroportin kryesor të  Madridit, pasi disa qese me kokainë i shpërthyen në stomak. Ai kaloi 50 minuta pa asnjë kujdes mjekësor duke u lëkundur në dysheme, pasi dyshohej se ishte mbartës i sëmundjes së Ebolës....

25 October, 2014 Lexo më shumë

Kurdët dhe Ushtria e Lirë Siriane bëhen bashkë në luftën kundër ISIS-it

Kurdët dhe luftëtarët e Ushtrisë së Lirië Siriane, kanë bashkuar forcat për të mbrojtur qytetin kufitar me Turqinë, Kobane. Lajmin e bënë të ditur “Zëri i Amerikës”, duke cituar presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan. ...

25 October, 2014 Lexo më shumë

Alarmante: Arrin në 10.000 numri i të prekurve nga Ebola

Ka arritur një shifër alarmante e të infektuarve nga sëmundja e Ebolës. Deri më tani janë infektuar 10 mijë, ndërsa pjesët më të prekura janë shtetet e Afrikës Perëndimore. ...

25 October, 2014 Lexo më shumë

Masa të reja ndaj Ebolës në New York e New Jeresy

Qytete të SHBA-së kanë ndërmarr masa të reja kundër përhapjes së sëmundjes së Ebolës. Ky urdhër ka ardhur pasi një mjek amerikan, ka dalë të jetë i infektuar me virusin....

25 October, 2014 Lexo më shumë

Biseda e presidentit Bush me presidentin e Jugosllavisë, Joviq

Gjatë vizitës së delegacionit të lartë jugosllavë në krye më ish-Presidentin Borislav Joviq me Presidentin George Bush në vitin 1990, në New York. Temat e bisedës ishin gjendja politike, ekonomike, Kosova, dhe Iraku. Por Administrata Amerikane nuk ishte e shqetësuar për gjendjen në Jugosllavi por me shumë për “Kontratat” të qeverisë jugosllave me Irakun....

25 October, 2014 Lexo më shumë

Gjenerali amerikan: Koreja e Veriut ka arritur aftësinë ndërtojë armë bërthamore

Një gjeneral i lartë amerikan i ka thënë gazetarëve se Koreja e Veriut ka të ngjarë se ka arritur aftësinë e të qenit në gjendje për të ndërtuar armë të vogël bërthamore që mund të vendoset në krye të një rakete. ...

24 October, 2014 Lexo më shumë

24 vjeçarja britanike vdes në një klinikë bukurie në Tajlandë

Një femër britanike e moshës 24 vjeçare ka vdekur në një klinikë bukurie në Bangkok, derisa po operohej nga një mjek i pakualifikuar.  ...

24 October, 2014 Lexo më shumë

Të shtëna në një shkollë në SHBA, 2 të plagosur, vritet agresori

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në lokalin e shkollës së mesme “Marysville Pilchuck”, në Uashington, rreth 10:45 të paradites së të premtes. ...

24 October, 2014 Lexo më shumë

Egjipt, vriten 25 ushtarë

Shpërthimi i një autobombe në një postobllok egjiptian në Gadishullin e Sinait la të paktën 25 ushtarë të vdekur. ...

24 October, 2014 Lexo më shumë

OKB kundër diskriminimit të homoseksualëve në Kirgizi

OKB ka ngritur shqetësim lidhur me aprovimin e ligjit kundër homoseksualëve në shtetin e Kirgizisë. ...

24 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO