Bota – Lajmi.net

Aktuale

Fletarrest për Viktor Yanukovych

Yanukovych akuzohet për krime masive ndaj protestuesve të cilët u ngritën muajin e kaluar dhe këtë muaj kundër regjimit të tij....

24 February, 2014 Lexo më shumë

Suitat më të shtrenjta të hoteleve në botë

Nëse keni para dhe dëshironi që të keni shërbimin në nivel, vizitoni këto hotele, në qoftë se ju bjen rruga andejpari. Ju prezantojmë suitat më të shtrenjta në botë, të cilat plotësojnë çdo teke tuajën. Shkoni, nëse keni para....

22 February, 2014 Lexo më shumë

Ribashkimi korean pas 60 vjetësh

Familje koreanojugore dhe veriore janë ritakuar pas shumë dekadash. Njerëz nga Korea e Jugut u lejuan që të shkonin të takonin familjarët e tyre në Korenë e Veriut. Një mrekulli e vërtetë. Por, u lejuan të takohen me kusht të mos flisnin për politikë....

21 February, 2014 Lexo më shumë

Nënshkruhet marrëveshja në Ukrainë

Është nënshkruar një marrëveshje për ndalimin e krizës politike në Ukrainë. Kjo marrëveshje është nënshkruar nga Presidenti dhe lideri i Opozitës në Ukrainë me ndërmjetësim të BE’së. ...

21 February, 2014 Lexo më shumë

Kina kundër takimit Barack Obama- Dalai Lama

Kina e quan Dalai Laman një “ujk në lëkurë qengji” i cili kërkon të përdorë metoda të dhunshme për at formuar një shtet të pavarur të Tibetit. Dalai Lama thotë se dëshiron vetëm një autonomi të vërtetë dhe mohon se po evokon përdorimin e dhunës....

21 February, 2014 Lexo më shumë

Presidenca e Ukrainës konfirmon marrëveshjen, opozita hesht

Presidenca e Ukrainës ka konfirmuar arritjen e një marrëveshjeje që i jep fund dhunës së përgjakshme, por opozita dhe ndërmjetësuesit e BE’së nuk e kanë konfirmuar këtë. Presidenca thotë se kjo marrëveshje do të nënshkruhet sot në mesditë....

21 February, 2014 Lexo më shumë

Danimarka ndalon prerjen e Kurbanëve

Danimarka ka nxjerr një ligj i cili parandalon therjen e kafshëve për shkak të ritualeve fetare. Më të pakënaqurit nga ky ligj sigurisht që janë hebrenjtë dhe myslimanët, të cilët si pjesë të ritualeve të tyre fetare kanë edhe therjen e kafshëve....

20 February, 2014 Lexo më shumë

Cicërima tmerruese e mjekes ukrainase

Gjatë ditës së sotme, shumë veta u tronditën nga një cicërimë e bërë nga një mjeke ukrainase. Cicërima është bërë nga Olesya Zhukovskaya, një infermiere dhe protestuese në Kiev, disa orë më parë. Cicërima, e shkruar në gjuhën ukrainase, thotë “Po vdes”....

20 February, 2014 Lexo më shumë

Kidnapohen 67 policë në Ukrainë

Përderisa trazirat po vazhdojnë, protestuesit në Ukrainë kanë marrë peng 67 policë që po mbahen në një ndërtesë në qendër të Kievit. ...

20 February, 2014 Lexo më shumë

Shokuese: Qeni i shtëpisë mbyt foshnjën 6 ditëshe

Foshnja gjashtëditëshe Eliza-Mae ka qëndruar në shtëpi vetëm dy ditë pasi ka kaluar kohën në kujdes intensiv pas lindjes. Nëna e tmerruar u pa duke vrapuar në rrugë dhe duke bërtitur pasi e gjeti vajzën e sapolindur të mbytur nga qeni i shtëpisë....

19 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO